Odzyskiwanie danych Niepołomice

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

W przypadku uszkodzenia dysku mamy bardzo duże szanse odzyskać znajdujące się na nim dane. Zakres danych jakie jesteśmy odzyskać zależą od rodzaju i zakresu uszkodzenia dysku. W przypadku dysków twardych HDD najczęściej awarii ulega:

  • logiczna struktura danych
  • elektronika (najczęściej przepięcia)
  • warstwa mechaniczna dysku (talerze, głowice itp.)

Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalne narzędzia do odzyskiwania danych. Potwierdzeniem naszych kwalifikacji jest wielu zadowolonych Klientów.

odzyskiwanie danych z dysku

Odzyskiwanie danych po formacie dysku

 W przypadku sformatowania dysku mamy bardzo duże szanse odzyskać praktycznie wszystkie dane, pod warunkiem, że nie było żadnej późniejszej czynności na tym dysku. W przypadku nadpisania danych, instalacji nowego systemu np. Windows, szanse odzyskania danych i ich zakres maleją. Każdy nadpisany blok dysku uniemożliwia odzyskanie zapisanych tam danych.

Odzyskiwanie danych na własną rękę

W Internecie dostępnych jest wiele programów do odzyskiwania danych, gdzie sami możemy się pokusić próby odzyskania danych. Niestety w większości wypadków nie udaje się odzyskać tych danych, a każda taka próba pogarsza, a czasem uniemożliwia nam odzyskanie danych. W przypadku ważnych plików na których naprawdę nam zależy, polecamy koniecznie oddanie dysku w ręce specjalistów.

Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego

Dyski zewnętrzne niestety dosyć często ulegają awariom. Najczęściej są one narażone na uszkodzenia:

  • mechaniczne
  • elektryczne (wrażliwy układ zasilający pomiędzy dyskiem a kontrolerem)
  • termiczne (niskie i wysokie temperatury) – najlepiej używać dyski w temperaturze pokojowej

Zazwyczaj w obudowie takiego dysku jest montowany standardowy dysk talerzowy HDD 2,5 cala lub 3,5 cala dlatego schemat odzyskiwania danych jest bardzo podobny co standardowych dysków HDD.

dysk zewnętrzny odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych z dysku SSD

Dyski te nie posiadają żadnych ruchomych elementów (głowice, talerze) przez co są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Najczęstszą przyczyną uszkodzeń dysków SSD są uszkodzenia elektryczne (np. przepięcia) w wyniku czego może się uszkodzić  oprogramowanie nośnika, kontroler pamięci FLASH lub któraś z kości pamięci. Odzyskanie danych po takim uszkodzeniu niestety jest znacznie trudniejsze i zazwyczaj droższe.

Cennik odzyskiwania danych

W przypadku odzyskiwania danych niestety nie ma możliwości podania konkretnego cennika, gdyż każdy przypadek jest indywidualny. Cena odzyskania danych zależna jest od typu i rodzaju uszkodzenia nośnika danych. Rzetelną kwotę jesteśmy w stanie podać po szczegółowej analizie dysku i określeniu danych, które jesteśmy w stanie odzyskać.
Zapraszamy do kontaktu.

Odzyskiwanie danych u klienta

Oferujemy również usługi odzyskiwania danych u klienta w domu. W wielu przypadkach jest to możliwe. Po krótkim wywiadzie telefonicznym z klientem jesteśmy w stanie oszacować czy jest taka możliwość. Zapaszamy do naszej zakladki Pogotowie Komputerowe Niepołomice po więcej szczegółów.

Odzyskiwanie danych Niepołomice

Zapraszamy

Odzyskujemy dane ze wszystkich nośników danych

Dyski twarde

Smartfony

Serwery

E-maile

Usługi informatyczne Niepołomice

Staramy się zapewnić naszym klientom kompleksowe wsparcie z zakresu prac informatycznych. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi usługami IT jakie świadczymy.